Ignition IDO
0.00%
0.00%Zmiana 24h
Zmiana 7d
| 7d Wykres | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
272 AIOZ 272AIOZ Network | $0.05979 | 6.05% | 19.25% | 21.12% | $76.20 M | $76.20 M | $6.67 M | |||
696 METIS 696Metis | $2.86 | 2.49% | 16.13% | 7.09% | $22.62 M | $28.80 M | $1.46 M | |||
1517 RISE 1517Infinity Rising | $0.001701 | 0.77% | 10.24% | 11.47% | $5.09 M | $5.10 M | $4,155.83 | |||
2429 COPI 2429Cornucopias | $0.00169 | −4.33% | −7.26% | 0.53% | $1.42 M | $5.07 M | $580.08 | |||
2988 KATA 2988Katana Inu | $0.00001965 | −1.36% | 16.00% | 13.41% | $732,924.83 | $982,500.00 | $14,606.86 | |||
3413 CAPS 3413Ternoa | $0.0003682 | −4.77% | −19.53% | 5.76% | $473,884.52 | $919,022.11 | $1,302.87 | |||
3479 DPR 3479Deeper Network | $0.0001295 | 1.81% | −5.77% | −19.81% | $443,732.88 | $1.29 M | $3,936.13 | |||
3568 BBANK 3568BlockBank | $0.001919 | 31379.62% | 31379.62% | 23404.14% | $405,987.43 | $767,600.00 | $40.06 | |||
4065 UFI 4065PureFi | $0.004483 | −5.56% | 6.36% | 20.00% | $261,909.55 | $448,300.00 | $442.86 | |||
4215 ISP 4215Ispolink | $0.00002875 | 1.34% | 17.15% | 52.59% | $232,574.21 | $287,500.00 | $1,815.80 | |||
4545 CWAR 4545Cryowar | $0.0006655 | 2.12% | −5.96% | −23.07% | $173,030.00 | $699,300.00 | $523.91 | |||
4693 KASTA 4693Kasta | $0.0002104 | 0.52% | 7.64% | −24.11% | $161,048.80 | $315,417.10 | $70.03 | |||
4806 MONI 4806Monsta Infinite | $0.0006849 | −0.06% | 7.31% | 3.24% | $151,069.17 | $184,923.00 | $41.73 | |||
4818 FYN 4818Affyn | $0.000589 | −0.21% | −1.72% | −13.34% | $149,625.90 | $589,000.00 | $489.44 | |||
5248 HID 5248Hypersign Identity Token | $0.003216 | 0.11% | 4.25% | 30.72% | $109,344.00 | $160,800.00 | $16.66 | |||
6786 LSS 6786Lossless | $0.000655 | 0.15% | −39.68% | −26.81% | $36,400.10 | $65,500.00 | $35.60 | |||
8008 THG 8008Thetan Arena | $0.0001351 | 0.45% | 7.85% | 30.88% | $15,345.32 | $56,742.00 | $2.03 | |||
8292 RELI 8292Relite Finance | $0.0001791 | −2.29% | −8.52% | 2.74% | $12,716.09 | $12,716.09 | $79.80 | |||
8308 LACE 8308Lovelace World | $0.00005783 | −0.93% | 15.93% | 18.67% | $12,599.68 | $14,457.50 | $67.14 | |||
8673 RAIN 8673Rainmaker Games | $0.00001464 | 1.24% | 9.19% | −51.27% | $9,689.36 | $14,640.00 | $7.24 | |||
8695 CHICKS 8695SolChicks Token | $0.00001495 | 8.48% | 8.84% | 5.95% | $9,554.64 | $149,499.96 | $0.029217 | |||
8979 BYN 8979NBX | $0.0008842 | −21.07% | −13.91% | −59.48% | $7,836.81 | $88,420.00 | $1,157.24 | |||
8984 DCB 8984Decubate | $0.00002054 | −0.63% | −5.13% | −3.58% | $7,805.78 | $19,497.05 | $17.90 | |||
9351 SMTY 9351Smoothy | $0.001139 | 0.88% | 13.15% | 20.94% | $5,797.25 | $113,900.00 | $37.61 | |||
10015 STACK 10015StackOS | $0.00000412 | −1.13% | 0.93% | −63.16% | $1,990.71 | $4,120.00 | $1.11 | |||
10018 OJA 10018Ojamu | $0.00002172 | 16.75% | 16.75% | 19.23% | $1,970.91 | $2,172.00 | $13.28 | |||
10160 LQT 10160Lifty | $0.0008687 | 0.20% | 14.97% | 14.97% | $0.3509 | $43,435.00 | $55.81 | |||
10638 CTR 10638Creator Platform | $0.00004243 | 33.87% | 33.87% | 43.52% | -- | $6,364.50 | $27.91 | |||
10726 CHIM 10726Chimeras | $0.009504 | −0.29% | 9.78% | 10.80% | -- | $712,800.00 | $15.49 | |||
11016 ANML 11016Animal Concerts | $0.00000669 | 8.92% | 17.12% | 37.21% | -- | $83,625.00 | $8.76 |
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest Ignition IDO (platforma startowa PAID Network)?
Ignition IDO grupuje tokeny, które ukończyły swoje Inicjalne Oferty DEX (IDO) na Ignition, platformie startowej obsługiwanej przez PAID Network od stycznia 2021 roku. Ignition IDO to grupa z pochodzenia platformy startowej – kategoria rejestruje miejsce pierwszego wystąpienia tokena, a nie jego sektor rynkowy czy blockchain. DropsTab śledzi dziesiątki (ponad 25) absolwentów Ignition, od tokenów GameFi po Ethereum Layer-2 Metis (METIS). Członkostwo jest statycznym faktem historycznym, który zmienia się tylko dzięki aktualizacjom danych, a nie aktywnością rynkową.
Jak działa system poziomów Ignition IDO?
Ignition korzysta z loterii poziomów stakingowych – posiadacze stakują PAID, aby uzyskać dostęp do sprzedaży tokenów w ramach poziomów Moon, Galaxy i Cosmos. Poziomy Galaxy zapewniają gwarantowane przydziały; poziomy Moon wchodzą do puli loteryjnej. Szanse na przydział, a nie otwarty dostęp, decydowały o tym, kto mógł kupić tokeny po cenie IDO na Ignition. Metis ilustruje skalę: sprzedaż Metis z maja 2021 roku przyciągnęła 43 953 ważnych zgłoszeń na loterię dla zaledwie 1067 wygrywających miejsc.
Które projekty zostały uruchomione na Ignition IDO?
Najtrwalszym absolwentem Ignition jest Metis (METIS), rollup Ethereum Layer-2, który odbył IDO 13 maja 2021 roku, sprzedając 20 000 METIS po 5,00 USD. AIOZ Network (AIOZ), decentralizowana sieć transmisji strumieniowej i obliczeniowa, nadal pozostaje aktywna. Thetan Arena (THG) reprezentuje szczyt GameFi z 2021 roku. Członkostwo Ignition silnie skupia się na projektach GameFi i NFT – Katana Inu (KATA), SolChicks (CHICKS), Cryowar (CWAR) – obok nazw DeFi takich jak PureFi (UFI) i Deeper Network (DPR).
Czy token PAID jest częścią kategorii Ignition IDO?
Nie – PAID jest tokenem operatora Ignition, a nie absolwentem IDO wpisanym w tę kategorię. PAID Network buduje i prowadzi platformę Ignition; posiadacze stakują PAID, aby uzyskać dostęp do sprzedaży. Ta różnica ma znaczenie, ponieważ wyniki wyszukiwania często mylą token PAID z tokenami, które zostały uruchomione na platformie. DropsTab wymienia tylko absolwentów IDO w kategorii Ignition IDO i wyklucza sam PAID.
Jakie blokchaini obsługuje Ignition?
Ignition działa jako wieloblokchainowa platforma startowa, ale dokładna lista bloków różni się w zależności od źródła. W materiałach PAID Network wymieniane są Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche, Solana oraz nowsze blokchaini, w tym Base i Sui. Trzeciorzędowe przeglądy z 2026 roku wymieniają natomiast Optimism, zkSync Era, Scroll i Arbitrum obok głównych bloków. Absolwenci Ignition obejmują więc wiele sieci – sam Metis (METIS) jest Ethereum Layer-2 – dlatego kategoria Ignition IDO nie stanowi jednolitego ekosystemu.
Czym różni się Ignition IDO od kategorii sektora rynkowego?
Ignition IDO grupuje tokeny według miejsca ich uruchomienia, podczas gdy kategoria sektora rynkowego grupuje tokeny ze wspólnego zastosowania. Sektor takich jak GameFi czy DeFi zbiera projekty wykonujące podobne zadania; Ignition IDO zbiera projekty, które mają tylko jeden wspólny wydarzenie historyczne – IDO na tej samej platformie startowej. Absolwenci Ignition IDO obejmują więc różne sektory: Metis (METIS) jest Layer-2, Thetan Arena (THG) to gra, PureFi (UFI) to compliance DeFi. To pochodzenie, a nie funkcja, definiuje grupę Ignition.
Jakie są ryzyka inwestowania w tokeny Ignition IDO?
Dominującym ryzykiem w grupie Ignition IDO jest przeżywalność – większość członków z 2021 roku jest teraz nietrudno dostępnymi lub niewypłacalnymi. Kategoria Ignition IDO to rejestr miejsca uruchomienia, a nie kuratowany czy audytowany indeks aktywnych projektów. Wartość koncentruje się mocno w kilku przeżywcach, w szczególności Metis (METIS) i AIOZ Network (AIOZ), podczas gdy długi ogon tokenów GameFi z szczytu 2021 roku wygasł. Każdy absolwent musi być oceniany osobno pod względem swojej trajektorii po IDO, a nie pod względem wspólnej tagu platformy startowej.
Jak śledzić projekty Ignition IDO na DropsTab?
DropsTab wymienia każdego śledzonego absolwenta Ignition IDO na stronie kategorii z sortowalnymi kolumnami cen, kapitalizacji rynkowej i podaży. Ponieważ grupa łączy aktywne przeżywce z tokenami nieużywanymi, filtracja według płynności i kapitalizacji rynkowej oddziela nazwy takie jak Metis (METIS) i AIOZ Network (AIOZ) od nieaktywnego długiego ogona. DropsTab także prezentuje harmonogramy Vesting i rekordy Fundraising dla każdego projektu, umożliwiając inwestorom sprawdzenie statusu poszczególnych absolwentów Ignition po IDO indywidualnie, zamiast zaufać tagowi platformy startowej.