Yield Farming
0.46%
0.00%Zmiana 24h
Zmiana 7d
| 7d Wykres | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20 UNI 20Uniswap | $7.63 | 4.97% | 9.10% | −14.72% | $4.76 B | $6.82 B | $273.86 M | |||
30 BTW 30Bitway | $1.04 | 1.80% | −38.88% | −10.58% | $3.05 B | $10.71 B | $5.10 M | |||
40 AAVE 40Aave | $135.24 | 6.62% | 3.06% | −23.69% | $2.09 B | $2.18 B | $138.92 M | |||
80 CAKE 80PancakeSwap | $1.98 | 6.45% | −5.26% | −20.16% | $651.25 M | $676.20 M | $46.42 M | |||
90 RAY 90Raydium | $1.73 | 12.34% | 0.03% | −16.35% | $468.95 M | $968.47 M | $20.94 M | |||
93 CRV 93Curve DAO | $0.28 | 6.86% | −16.01% | −23.97% | $443.14 M | $683.79 M | $49.96 M | |||
137 FF 137Falcon Finance | $0.09055 | 3.58% | −4.96% | −20.08% | $211.89 M | $908.70 M | $2.68 M | |||
142 COMP 142Compound | $20.58 | 4.02% | −3.59% | −17.10% | $205.80 M | $206.10 M | $9.47 M | |||
233 ORCA 233Orca | $1.51 | 7.57% | −10.37% | −16.81% | $91.99 M | $114.00 M | $3.13 M | |||
240 CHIP 240USD.AI | $0.0434 | 4.86% | −14.16% | −6.24% | $86.80 M | $436.70 M | $10.59 M | |||
267 YFI 267yearn.finance | $2,065.00 | 3.46% | −0.51% | −21.93% | $74.09 M | $75.87 M | $3.39 M | |||
292 SNX 292Synthetix | $0.1834 | 4.02% | −7.18% | −27.42% | $63.18 M | $107.50 M | $3.10 M | |||
315 SUSHI 315SushiSwap | $0.1996 | 3.72% | −2.59% | −21.42% | $57.25 M | $58.39 M | $1.78 M | |||
349 XVS 349Venus | $2.93 | 3.17% | 0.34% | −14.08% | $48.30 M | $88.20 M | $867,371.00 | |||
418 SSV 418SSV Network | $2.38 | 4.43% | −3.73% | −22.98% | $38.88 M | $41.58 M | $1.78 M | |||
498 REUSDE 498Re Protocol reUSDe | $1.51 | 3.18% | 3.76% | 5.07% | $30.72 M | $30.72 M | $32,326.17 | |||
511 TONIC 511Tectonic | $0.0₇629 | −0.95% | −6.61% | −30.26% | $1.56 M | $3.15 M | $3,554.90 | |||
591 CT 591Concrete Protocol | $0.1317 | 3.24% | −18.81% | −72.48% | $25.03 M | $133.10 M | $13.84 M | |||
611 FRAX 611Frax (prev. FXS) | $0.2541 | 4.32% | −1.51% | −13.91% | $23.78 M | $25.33 M | $327,785.19 | |||
799 SPELL 799Spell | $0.0000784 | 2.88% | −0.66% | −20.17% | $15.31 M | $15.42 M | $474,637.46 | |||
801 STG 801Stargate Finance | $0.1655 | 3.13% | 10.09% | −3.92% | $15.35 M | $165.50 M | $52,698.18 | |||
831 UP 831Unitas Labs | $0.09689 | −17.99% | −35.86% | −49.70% | $14.15 M | $97.37 M | $8.83 M | |||
864 JOE 864JOE | $0.0291 | 4.49% | −1.21% | −27.22% | $13.30 M | $13.57 M | $4.05 M | |||
886 KAT 886Katana | $0.00388 | 0.88% | −10.92% | −19.08% | $13.03 M | $38.54 M | $1.55 M | |||
905 GLDY 905Streamex GLDY | $4,041.82 | 2.18% | 0.11% | −1.14% | $12.44 M | $12.44 M | $0.00 | |||
1012 SFI 1012saffron.finance | $100.66 | 2.09% | 0.72% | −6.04% | $10.06 M | $10.17 M | $51,131.53 | |||
1016 SLX 1016Solstice | $0.0412 | 2.49% | −19.12% | −33.12% | $10.01 M | $41.47 M | $3.60 M | |||
1092 BAL 1092Balancer | $0.1237 | 3.17% | 3.69% | −6.65% | $8.63 M | $8.95 M | $174,664.00 | |||
1104 SD 1104Stader | $0.1089 | 0.46% | −9.10% | −8.76% | $8.35 M | $13.06 M | $173,299.78 | |||
1110 MRE7YIELD 1110Midas mRe7YIELD | $1.08 | 0.00% | 0.00% | 0.28% | $8.22 M | $8.22 M | $0.00 | |||
1139 NAVX 1139NAVI Protocol | $0.01016 | 2.76% | 0.69% | −37.06% | $8.29 M | $9.69 M | $437,966.62 | |||
1172 QUICK 1172Quickswap [OLD] | $11.23 | 3.98% | 0.27% | −11.78% | $7.47 M | $9.94 M | $7,517.31 | |||
1269 BADGER 1269Badger DAO | $0.3162 | 4.99% | 2.29% | −3.46% | $6.29 M | $6.64 M | $6,398.38 | |||
1310 ALCX 1310Alchemix | $2.12 | 2.44% | −1.71% | −22.20% | $5.60 M | $5.80 M | $69,003.33 | |||
1358 SPA 1358Sperax | $0.002465 | 3.36% | 0.68% | −14.88% | $5.05 M | $11.43 M | $103,458.78 | |||
1463 BTCMT 1463Minto | $0.6601 | 1.15% | 1.96% | 0.33% | $4.26 M | $24.63 M | $166,946.44 | |||
1485 EQB 1485Equilibria Finance | $0.1237 | −32.77% | −2.42% | −9.36% | $4.18 M | $12.37 M | $3,796.54 | |||
1536 FARM 1536Harvest Finance | $5.79 | 0.27% | −17.93% | −27.49% | $3.89 M | $4.00 M | $22,548.90 | |||
1543 FOX 1543ShapeShift FOX | $0.004931 | 3.56% | 0.52% | −16.48% | $3.81 M | $4.93 M | $42,753.39 | |||
1686 QUICK 1686Quickswap | $0.00453 | 1.45% | 55.11% | −57.23% | $2.93 M | $4.04 M | $63,641.40 | |||
1714 TOKE 1714Auto Finance | $0.03101 | 5.70% | −21.57% | −39.58% | $2.86 M | $3.10 M | $518.52 | |||
1812 EXTRA 1812Extra Finance | $0.005058 | 3.69% | −12.30% | −27.22% | $2.46 M | $5.06 M | $1,051.24 | |||
1823 SPECTRA 1823Spectra | $0.005079 | −0.74% | 36.05% | −4.03% | $2.44 M | $2.24 M | $3,145.12 | |||
1985 USDH 1985Hermetica USDh | $0.9998 | 0.02% | −0.22% | −0.02% | $1.85 M | $1.85 M | $4.11 | |||
2062 MBTC 2062Midas mBTC | $82,971.00 | 2.94% | −1.20% | −6.58% | $1.67 M | $1.67 M | $0.00 | |||
2086 VSP 2086Vesper Finance | $0.1718 | −0.15% | 22.69% | 55.28% | $1.62 M | $1.72 M | $21.37 | |||
2159 MMEV 2159Midas mMEV | $1.16 | 0.00% | 0.00% | 0.87% | $1.47 M | $1.47 M | $0.00 | |||
2197 NEUY 2197NEUY | $0.0217 | 3.69% | 2.31% | −7.74% | $1.39 M | $533,714,948,955.25 T | $97,734.37 | |||
2214 TAROT 2214Tarot | $0.02011 | 4.26% | −23.15% | −35.03% | $1.36 M | $2.01 M | $2,449.35 | |||
2229 MITO 2229Mitosis | $0.00728 | −1.29% | −13.07% | −53.11% | $1.32 M | $7.42 M | $1.79 M | |||
2437 TRU 2437TrueFi | $0.0008188 | 8.62% | 4.06% | −7.54% | $1.02 M | $1.03 M | $4,349.39 | |||
2502 BLAST 2502Blast | $0.00001294 | −3.07% | −64.28% | −90.54% | $939,485.50 | $1.29 M | $7,894.28 | |||
2504 YFII 2504DFI.money | $23.93 | 1.50% | 2.04% | −40.56% | $923,602.28 | $952,481.25 | $4,531.96 | |||
2816 DEFI 2816DeFi | $0.00014218 | −33.57% | 29.56% | 26.24% | $652,444.74 | $141,800.00 | $293,626.12 | |||
2852 ICHI 2852ICHI | $0.0668 | 4.70% | 1.31% | −12.29% | $626,548.76 | $668,000.00 | $279.56 | |||
2867 SRUSD 2867Reservoir srUSD | $1.16 | 0.85% | 0.85% | 1.72% | $618,889.02 | $618,889.02 | $0.00 | |||
2882 EEFI 2882Elastic Finance Token | $9.62 | 1.93% | −1.77% | −13.97% | $610,942.31 | $610,942.31 | $2,846.65 | |||
2905 ELON 2905Echelon | $0.04423 | 1.58% | −8.09% | −22.68% | $597,105.00 | $4.42 M | $3,132.76 | |||
2910 ARCAS 2910Arcas | $0.002202 | 0.24% | −6.47% | −33.32% | $594,540.00 | $660,600.00 | $5.15 | |||
3005 KUMA 3005Kuma Inu | $0.0₇127 | 5.02% | 3.12% | −10.93% | $529,389.06 | $624,192.44 | $117.81 | |||
3027 TROVE 3027Arbitrove Governance Token | $0.001716 | 5.08% | 1.98% | −12.87% | $514,800.00 | $1.71 M | $1.19 | |||
3058 MEDGE 3058Midas mEDGE | $1.15 | 0.00% | 0.00% | 0.00% | $497,774.16 | $497,774.16 | $0.00 | |||
3111 LOOP 3111Looping Collective | $0.001778 | −1.28% | 6.21% | −31.86% | $469,771.92 | $1.78 M | $19.42 | |||
3237 R2 3237R2 Protocol | $0.003878 | −2.08% | −5.70% | −43.73% | $403,312.00 | $3.88 M | $120,640.05 | |||
3286 YAK 3286Yield Yak | $38.14 | 13.03% | 14.88% | −34.81% | $381,400.00 | $381,400.00 | $321.27 | |||
3345 BNC 3345Bifrost | $0.00967 | 8.91% | 7.88% | −2.25% | $362,473.92 | $773,600.00 | $86,984.00 | |||
3381 IZI 3381iZuMi Finance | $0.000445 | −0.49% | −2.48% | −14.96% | $350,393.00 | $892,000.00 | $2,817.34 | |||
3391 ABOND 3391ApeBond | $0.0005471 | 2.41% | −6.63% | −12.57% | $348,561.06 | $355,615.00 | $1,954.35 | |||
3411 ALPHA 3411Stella | $0.0003581 | −9.87% | −14.80% | −25.33% | $344,134.10 | $358,100.00 | $29,123.05 | |||
3414 TURBO 3414TurboLoop Token | $0.3359 | 6.38% | 13.04% | −35.08% | $342,663.01 | $342,663.01 | $9,271.55 | |||
3502 BENT 3502Bent Finance | $0.02587 | 4.51% | 3.84% | −6.82% | $316,651.69 | $1.29 M | $446.18 | |||
3516 KLEVA 3516KLEVA | $0.004533 | 5.62% | 6.37% | −38.73% | $312,412.35 | $312,412.35 | $114.22 | |||
3630 SDAO 3630SingularityDAO | $0.003398 | −7.46% | −14.07% | −19.97% | $281,127.42 | $339,800.00 | $1,342.17 | |||
3696 ATF 3696Antfarm Token | $0.04817 | 5.14% | 5.14% | 6.10% | $261,894.62 | $261,881.20 | $19.41 | |||
3764 BSW 3764Biswap | $0.0003584 | 1.58% | −2.24% | −14.31% | $245,977.77 | $234,928.47 | $1,750.60 | |||
3816 MEGA 3816MegaCryptoPolis | $1.01 | −27.47% | −27.47% | −67.11% | $233,166.60 | $1.01 M | $1.90 | |||
3956 HUNNY 3956Hunny Finance | $0.00241 | 2.18% | −3.20% | −10.71% | $203,291.44 | $240,999.99 | $2.28 | |||
4059 YAXIS 4059yAxis | $0.2313 | 6.47% | 2.36% | −11.67% | $185,186.77 | $2.54 M | $6.98 | |||
4120 IBEX 4120Impermax | $0.002429 | 7.24% | −0.18% | −10.50% | $175,490.31 | $175,490.31 | $3.02 | |||
4222 BRUSH 4222Paintswap (BRUSH) | $0.0003987 | 7.21% | −3.34% | −35.29% | $162,459.91 | $164,428.11 | $14.89 | |||
4230 BOO 4230SpookySwap [Old] | $0.02224 | 10.76% | −7.73% | 21.08% | $161,444.82 | $161,444.82 | $7.38 | |||
4275 YFL 4275YF Link | $3.32 | 3.68% | 1.25% | −16.52% | $156,945.47 | $173,004.00 | $15.01 | |||
4300 GSWAP 4300Gameswap | $0.01401 | 3.86% | −0.21% | −23.95% | $154,570.06 | $280,200.00 | $109.84 | |||
4361 SPHYNX 4361Sphynx Labs | $0.00009681 | −0.07% | −7.22% | −37.69% | $145,215.00 | $145,215.00 | $271.98 | |||
4435 XCHNG 4435Chainge | $0.0002869 | 18.79% | 303.06% | 303.06% | $136,003.83 | $344,280.00 | $325.93 | |||
4572 SBR 4572Saber | $0.00004572 | −16.02% | 11.51% | −43.43% | $121,518.82 | $4,485.66 | $1,265.88 | |||
4697 SHROOM 4697Niftyx Protocol | $0.002103 | 4.21% | 3.28% | −11.61% | $108,064.87 | $137,867.26 | $19.56 | |||
4720 CVP 4720PowerPool | $0.00236 | 5.64% | 0.23% | −21.97% | $106,723.92 | $236,000.00 | $4.84 | |||
4723 UFI 4723PureFi | $0.001821 | −10.27% | 6.64% | −47.86% | $106,387.97 | $182,100.00 | $9.77 | |||
4904 LINA 4904Linear | $0.00000928 | 8.21% | 11.69% | 6.91% | $92,768.87 | $92,799.99 | $28.54 | |||
4932 ALPACA 4932Alpaca Finance | $0.0005952 | 0.44% | −4.65% | −21.42% | $90,273.17 | $90,273.17 | $267.03 | |||
4971 DFIAT 4971DeFiato | $0.0005864 | −0.15% | −2.76% | −10.91% | $87,496.10 | $146,600.00 | $10.01 | |||
5114 GAMMA 5114Gamma Strategies | $0.001076 | 9.31% | 117.43% | 94.04% | $78,108.54 | $107,599.99 | $3.00 | |||
5256 EMIT 5256EMIT | $0.1701 | 0.38% | 0.87% | −49.24% | $70,168.19 | $70,168.19 | $78.28 | |||
5288 PIPT 5288Power Index Pool Token | $0.3731 | 5.19% | 1.07% | −20.70% | $68,098.63 | $68,098.63 | $92.68 | |||
5341 BOND 5341BarnBridge | $0.008216 | −27.17% | −14.18% | −18.18% | $64,990.71 | $82,160.00 | $5,095.45 | |||
5453 ZO 5453Zofinity | $0.08021 | 1.10% | 0.61% | 20.67% | $59,935.41 | $160,420.00 | $58.76 | |||
5473 DFL 5473DeFi Land | $0.00000829 | 0.36% | 0.97% | −39.22% | $59,168.24 | $82,900.00 | $6.99 | |||
5565 BOO 5565SpookySwap | $0.007623 | 10.28% | 12.11% | 4.88% | $55,336.95 | $55,336.95 | $23.76 | |||
5614 BUNI 5614Bunicorn | $0.001905 | 0.00% | −7.32% | −19.55% | $53,433.79 | $250,305.77 | $22.20 |
- 1
Wyświetlanie 1 — 100 z 223
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest farmowanie zysków w kryptowalutach?
Farmowanie zysków to praktyka DeFi polegająca na lokowaniu aktywów kryptograficznych w protokołach, aby zarabiać zwroty w postaci opłat handlowych, odsetek lub natywnego tokena nagrody. Farmowanie zysków nazywa się również miningiem płynności. Lokaty trafiają do puli płynności DEX, rynku pożyczkowego lub agregatora zysków, który automatycznie kieruje kapitał. Farmowanie zysków przekształca nieużywane aktywa w produktywny kapitał, ale zwroty niosą ze sobą realne ryzyko. Kategoria farmowania zysków obejmuje tokeny zarządcze i użyteczności protokołów umożliwiających tę działalność — między innymi Uniswap (UNI), Aave (AAVE) i Curve (CRV) — a nie same zyski.
Jak działa farmowanie zysków w DeFi?
Farmowanie zysków polega na dostarczaniu kapitału do protokołu DeFi w zamian za strumień zysków. Dostawca płynności lokuje dwa tokeny w pulę DEX (decentralizowanej giełdy) i zyskuje udział w opłatach handlowych. Kredytodawca lokuje jeden aktyw w rynku pieniężnym i zyskuje odsetki od pożyczkobiorców. Agregatory zysków automatycznie kapitalizują te nagrody w różnych protokołach. Compound (COMP) zapoczątkował ten model w 2020 roku, rozdzielając swój token zarządczy użytkownikom — wydarzenie, które uruchomiło „Lato DeFi” i wzór zachęt do miningu płynności, który nadal się stosuje.
Jaka jest różnica między farmowaniem zysków a stakingiem?
Farmowanie zysków i staking różnią się tym, co zabezpiecza zwrot i jakie ryzyko ponosi lokator. Staking blokuje token, aby pomóc w walidacji blockchainu proof-of-stake, zyskując nagrody wydawane przez protokół bez narażenia na nieprzemijające straty. Farmowanie zysków dostarcza kapitał do aplikacji DeFi — puli czy rynku pożyczkowego — zarabiając opłaty lub tokeny nagrody przy jednoczesnym narażeniu na nieprzemijające straty i ryzyko smartkontraktów. Nagrody ze stakingu śledzą emisję sieci i są względnie przewidywalne. Zwroty z farmowania zysków są zmienne i zależą od objętości puli, popytu na pożyczki oraz ceny tokena nagrody.
Jak mining płynności związany jest z farmowaniem zysków?
Mining płynności to podzbiór farmowania zysków, w którym nagrodą jest natywny token protokołu. Mining płynności specjalnie wynagradza lokatorów tokenami zarządczymi — SUSHI na SushiSwap, CAKE na PancakeSwap — dodatkowo do wszelkich opłat handlowych. Farmowanie zysków to szerszy termin obejmujący wszystkie strategie zarabiania zysków, w tym czyste farmowanie opłat i odsetki pożyczkowe, które nie przynoszą natywnego tokena. Każdy program miningu płynności jest formą farmowania zysków; nie każda pozycja farmowania zysków przynosi natywny token nagrody. Ta różnica ma znaczenie, ponieważ wypłaty tokenów nagrody dodają narażenie na wahań.
Jak kategoria farmowania zysków jest mierzona i rankowana według kapitalizacji rynkowej i TVL?
Kategoria farmowania zysków jest mierzona strukturalnie, a nie przez aktualny APY, ponieważ zyski są wrażliwe na wahania i zmieniają się z bloku na blok. Podstawowym wskaźnikiem jest TVL (Całkowita Wartość Zablokowana) na poziomie protokołu i subsektora, najczęściej cytowanym wskaźniku zdrowia DeFi. Sekundarnymi wskaźnikami są kapitalizacja rynkowa tokena nagrody i przychody z opłat protokołu, które pokazują, czy realna aktywność ekonomiczna wspiera token. Agregowana TVL farmowania zysków jest fragmentowana — narzędzia śledzące dzielą ją na sektory: Pożyczki, DEX-y i Agregatory Zysków, więc liderstwo czyta się w ramach poszczególnych subsektorów, a nie jako jeden główny wynik.
Które projekty prowadzą sektor farmowania zysków?
Aave (AAVE) prowadzi subsektor pożyczkowy-zyskowy jako największy protokół pożyczkowy DeFi i stał się pierwszą platformą DeFi, która przekroczyła 1 bilion dolarów w skumulowanych kredytach udzielonych. Uniswap (UNI) jest referencyjnym miejscem dla farmowania LP na DEX-ie, gdzie dostawcy płynności zarabiają opłaty handlowe. Curve DAO (CRV) prowadzi dostawy płynności skupione na stablecoinach. yearn.finance (YFI) prowadzi subsektor agregatorów zysków jako pierwotny auto-kapitalizujący, a PancakeSwap (CAKE) prowadzi farmowanie LP na BNB Chain. DropsTab śledzi ponad 100 tokenów farmowania zysków w tych subsektorach.
Jakie są ryzyka farmowania zysków?
Farmowanie zysków niesie ze sobą cztery strukturalne ryzyka. Nieprzemijające straty są definiującym ryzykiem farmowania LP na DEX-ie — pozycja płynności traci wartość w porównaniu do prostego trzymania dwóch aktywów, gdy ich cena względna się zmienia. Ryzyko smartkontraktów oznacza, że błąd lub exploit może całkowicie wyciągnąć zdeponowane środki. Wahań tokenów nagrody oznacza, że zysk wypłacany w natywnym tokenie może spaść, jeśli jego cena spadnie, niszcząc reklamowany APY. Ryzyko regulacyjne dotyczy, ponieważ produkty generujące zyski są poddawane kontroli papierów wartościowych w niektórych jurysdykcjach. Protokoły nieaudytowane dodają ryzyko ciągnięcia dywanu i rozprzestrzeniania się złych długów.
Czy można farmować zyski przy użyciu stablecoinów?
Tak — farmowanie zysków stablecoinów eliminuje nieprzemijające straty, ponieważ sparowane aktywa mają taki sam peg. Dostawca płynności dostarczający pulę USDC/USDT na Curve (CRV) nie musi się obawiać dużych różnic cenowych między dwoma aktywami, więc głównym zwrotem są opłaty handlowe plus ewentualne tokeny zachętowe. Curve jest referencyjnym miejscem dla głębokiej płynności stablecoinów. Nowszy segment wprowadza tokenizowane zyski z rzeczywistego świata i instytucji na blockchain poprzez skarbiece stablecoin/RWA — produkty Midas, USD.AI i Falcon Finance — oferujące niższą zmienność zwrotów niż reaktywne farmowanie tokenami nagrody.
Co to jest agregator zysków lub optymalizator zysków?
Agregatorem zysków jest protokół, który automatycznie kieruje zdeponowany kapitał do strategii z najwyższą stopą zwrotu i automatycznie kapitalizuje nagrody. yearn.finance (YFI) jest oryginalnym agregatorem zysków, uruchomionym w 2020 roku, aby oszczędzić lokatorom konieczności ręcznego śledzenia i ponownego stakingu nagród w różnych protokołach. Agregatory zysków redukują koszty gazów i wysiłek ręczny farmowania, przesuwając strategię z żołnierzy „pogoń za APY” w stronę kuratowanych, zarządzanych ryzykiem skarbówek. Harvest Finance (FARM) i Beefy są kolejnymi przykładami. Model agregatorów teraz definiuje jeden z czterech głównych subsektorów farmowania zysków.
Jak mogę śledzić tokeny farmowania zysków na DropsTab?
DropsTab śledzi tokeny farmowania zysków za pomocą skanera kategorii z filtrami dla kapitalizacji rynkowej, subsektora i historii fundraisingu. Skaner obejmuje ponad 100 aktywów farmowania zysków obejmujących farmowanie LP na DEX-ie, zyski pożyczkowe, agregatory zysków oraz skarbiece stablecoin/RWA — w tym Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Curve (CRV), PancakeSwap (CAKE) i yearn.finance (YFI). Harmonogramy vestingu i kalendarze odblokowań pokazują rozcieńczenie tokenów nagrody, a profile inwestorów ukazują jakość wspierających dla każdego protokołu. Alerty Drops Bot flagują wydarzenia związane z tokenami. Dzięki temu inwestor może porównywać liderów tokenów zarządczych bok w bok, a nie tylko stopy zwrotu.